សេចក្តីជូនដំណឹង ស្តីពីគ្រឹះស្ថានសិក្សាទាំងអស់នៅខេត្តបន្ទាយមានជ័យ នឹងបើនឹងបើកដំណើរការឡើងវិញចាប់ពីថ្ងៃទី5 ខែមករា​ ឆ្នាំ2025នេះតទៅ ​លើកលែងតែសាលាបឋមសិក្សាជោគជ័យ ព្រៃចាន់ និងបន្ទាយមានឬទ្ធិ ។
សេចក្តីជូនដំណឹង ស្តីពីគ្រឹះស្ថានសិក្សាទាំងអស់នៅខេត្តបន្ទាយមានជ័យ នឹងបើនឹងបើកដំណើរការឡើងវិញចាប់ពីថ្ងៃទី5 ខែមករា​ ឆ្នាំ2025នេះតទៅ ​លើកលែងតែសាលាបឋមសិក្សាជោគជ័យ ព្រៃចាន់ និងបន្ទាយមានឬទ្ធិ ។ #dolynews
នាព្រឹកថ្ងៃទី1 ខែមករា ឆ្នាំ2025នេះ សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានព្រឹទ្ធសភា នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា និងជាប្រធានគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា អញ្ជើញជួបសំណេះសំណាលជាមួយវីរយុទ្ធជនកម្ពុជាទាំង18រូប ដែលបានធ្វើមាតុភូមិនិវត្តន៍មកមាតុប្រទេសវិញដោយសុខសុវត្ថិភាព​ នៅវិមាន7មករា រាជធានីភ្នំពេញ។ #dolynews
នាព្រឹកថ្ងៃទី31 ខែធ្នូ ឆ្នាំ2025នេះ ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ បានអញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំស្តីពីការសម្របសម្រួលជូនជនភៀសសឹក និងស្ថានភាពនៅតាមបណ្តាខេត្តជាប់ព្រំដែនប្រទេសថៃ តាមប្រព័ន្ធវីដេអូហ៊្សូម។ #dolynews
BREAKING NEWS | វីរកងទ័ពកម្ពុជាទាំង១៨នាក់ បានមកដល់កម្ពុជាវិញហើយ នាព្រឹកថ្ងៃទី31 ខែធ្នូ ឆ្នាំ2025នេះ ក្រោយស្ថិតនៅក្រោមការគ្រប់គ្រងរបស់ទាហានថៃអស់រយៈពេល 154 ថ្ងៃកន្លងទៅនោះ។
BREAKING NEWS | វីរកងទ័ពកម្ពុជាទាំង១៨នាក់ បានមកដល់កម្ពុជាវិញហើយ នាព្រឹកថ្ងៃទី31 ខែធ្នូ ឆ្នាំ2025នេះ ក្រោយស្ថិតនៅក្រោមការគ្រប់គ្រងរបស់ទាហានថៃអស់រយៈពេល 154 ថ្ងៃកន្លងទៅនោះ។ #dolynews
សេចក្តីណែនាំស្តីពីការរឹតបន្តឹង និងហាមឃាត់ការប្រើប្រាស់អាកាសយានគ្មានមនុស្សបើកដ្រូន (ដ្រូន) ដោយគ្មានការអនុញ្ញាត ក្រសួងការពារជាតិបានចេញសេចក្តីណែនាំ ស្តីពីការហាមឃាត់ដាច់ខាតលើការប្រើប្រាស់អាកាសយានគ្មានមនុស្សបើក (ដ្រូន) គ្រប់ប្រភេទនៅទូទាំងប្រទេស ជាពិសេសតាមបណ្តាខេត្តជាប់ព្រំដែន។
សូមជម្រាបជូនបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋថាស្ពានដែកបាឡេ-ជ័យជំនះ ឆ្លងកាត់ស្ទឹងមេទឹក ឃុំថ្មដា ដែលរងការខូចខាតដោយសារគ្រាប់ផ្លោងរបស់ទាហានថៃ អាចធ្វើចរាចរណ៍បានហើយ នៅថ្ងៃទី30 ខែធ្នូ ឆ្នាំ2025នេះ ក្រោយក្រុមការងារធ្វើការជួសជុលកាលពីម្សិលមិញ។  មន្រ្តី និងអាជ្ញាធរខេត្តជាប់ព្រំដែន បាននិងកំពុងមមាញឹកជួសជុសប្រព័ន្ធហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធដែលរងការខូចខាតដោយសារសង្គ្រាម20ថ្ងៃ៕ #dolynews
ចាប់តាំងពីការអនុវត្តផែនការប្រាំឆ្នាំលើកទី១៤ (២០២១–២០២៥) ប្រទេសចិនសម្រេច​បានសមិទ្ធផលសេដ្ឋកិច្ចគួរឱ្យកត់សម្គាល់ជាច្រើន ជាពិសេសក្នុងដំណើរនៃការផ្លាស់ប្តូរពី​គំរូអភិវឌ្ឍន៍ ដែលផ្តោតលើកំណើនខ្ពស់ទៅជាគំរូអភិវឌ្ឍន៍ដែលផ្តោតលើកំណើន​ប្រកបដោយគុណភាពខ្ពស់។ ក្នុងរយៈពេលប្រាំឆ្នាំនេះ ប្រទេសចិនបានខិតខំឥតឈប់ឈរ​ ដើម្បីជំរុញការអភិវឌ្ឍកម្លាំងផលិតកម្មគុណភាពថ្មី ធ្វើឱ្យស៊ីជម្រៅកំណែទម្រង់ និងលើក​កម្ពស់ការបើកចំហកម្រិតខ្ពស់។ កិច្ចប្រឹងប្រែងទាំងនេះ មិនត្រឹមតែត្រួសត្រាយផ្លូវឱ្យចិនអាចធ្វើដំណើរឆ្ពោះទៅរកការ​អភិវឌ្ឍប្រកបដោយគុណភាពខ្ពស់ និងសម្រេចគោលដៅសតវត្សរ៍ទីពីររបស់ខ្លួនទេ តែក៏​បានរួមចំណែកដល់ការជំរុញស្ថិរភាពសម្រាប់សេដ្ឋកិច្ចសកលផងដែរ។ ក្នុងនាមជាប្រទេស​ដែលមានសេដ្ឋកិច្ចធំទីពីររបស់ពិភពលោក ប្រទេសចិនបានរួមចំណែកប្រមាណ ៣០%​ ដល់កំណើនសេដ្ឋកិច្ចសកល ស្របពេលដែលពិភពលោកកំពុងប្រឈមនឹងការកើនឡើង​នៃភាពមិនប្រាកដប្រជា និងគោលនយោបាយគាំពារនិយម។ ក្នុងកិច្ចប្រជុំរបស់ការិយាល័យនយោបាយនៃគណៈកម្មាធិការមជ្ឈិមបក្សកុម្មុយនីស្តចិននា​ពេលថ្មីៗនេះ ប្រទេសចិន បានបង្ហាញពីទិសដៅគោលនយោបាយសម្រាប់ផែនការប្រាំឆ្នាំ​លើកទី១៥ (២០២៦-២០៣០) ដែលក្នុងនោះរដ្ឋាភិបាលចិននឹងបន្តពង្រឹងការប្រើប្រាស់ក្នុង​​ស្រុក និងធ្វើឱ្យស៊ីជម្រៅការបើកចំហកម្រិតខ្ពស់ ក្នុងចំណោមអាទិភាពការងារសេដ្ឋកិច្ចនា​នា។ សម្រាប់ចិន ការជំរុញអាទិភាពទាំងពីរនេះ មិនត្រឹមតែជាក្បាលម៉ាស៊ីននៃកំណើនទេ…
ចិន បានផ្តល់ជំនួយមនុស្សធម៌បន្ទាន់មកកាន់រដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ដើម្បីបន្តជួយទៅកាន់បងប្អូនប្រជាជនភៀសសឹកជាង៦០ម៉ឺននាក់នៅតំបន់ព្រំដែនដែលទទួលរងគ្រោះក្នុងជម្លោះប្រដាប់អាវុធនៅតំបន់ព្រំដែនកម្ពុជា-ថៃ។
ចិន បានផ្តល់ជំនួយមនុស្សធម៌បន្ទាន់មកកាន់រដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ដើម្បីបន្តជួយទៅកាន់បងប្អូនប្រជាជនភៀសសឹកជាង៦០ម៉ឺននាក់នៅតំបន់ព្រំដែនដែលទទួលរងគ្រោះក្នុងជម្លោះប្រដាប់អាវុធនៅតំបន់ព្រំដែនកម្ពុជា-ថៃ។ #dolynews