សេចក្តីជូនដំណឹង ស្តីពីគ្រឹះស្ថានសិក្សាទាំងអស់នៅខេត្តបន្ទាយមានជ័យ នឹងបើនឹងបើកដំណើរការឡើងវិញចាប់ពីថ្ងៃទី5 ខែមករា ឆ្នាំ2025នេះតទៅ លើកលែងតែសាលាបឋមសិក្សាជោគជ័យ ព្រៃចាន់ និងបន្ទាយមានឬទ្ធិ ។ #dolynews
សូមជម្រាបជូនបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋថាស្ពានដែកបាឡេ-ជ័យជំនះ ឆ្លងកាត់ស្ទឹងមេទឹក ឃុំថ្មដា ដែលរងការខូចខាតដោយសារគ្រាប់ផ្លោងរបស់ទាហានថៃ អាចធ្វើចរាចរណ៍បានហើយ នៅថ្ងៃទី30 ខែធ្នូ ឆ្នាំ2025នេះ ក្រោយក្រុមការងារធ្វើការជួសជុលកាលពីម្សិលមិញ។ មន្រ្តី និងអាជ្ញាធរខេត្តជាប់ព្រំដែន បាននិងកំពុងមមាញឹកជួសជុសប្រព័ន្ធហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធដែលរងការខូចខាតដោយសារសង្គ្រាម20ថ្ងៃ៕
សូមជម្រាបជូនបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋថាស្ពានដែកបាឡេ-ជ័យជំនះ ឆ្លងកាត់ស្ទឹងមេទឹក ឃុំថ្មដា ដែលរងការខូចខាតដោយសារគ្រាប់ផ្លោងរបស់ទាហានថៃ អាចធ្វើចរាចរណ៍បានហើយ នៅថ្ងៃទី30 ខែធ្នូ ឆ្នាំ2025នេះ ក្រោយក្រុមការងារធ្វើការជួសជុលកាលពីម្សិលមិញ។ មន្រ្តី និងអាជ្ញាធរខេត្តជាប់ព្រំដែន បាននិងកំពុងមមាញឹកជួសជុសប្រព័ន្ធហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធដែលរងការខូចខាតដោយសារសង្គ្រាម20ថ្ងៃ៕ #dolynews
នាព្រឹកថ្ងៃទី29 ខែធ្នូ ឆ្នាំ2025នេះ ឯកឧត្តម ប្រាក់ សុខុន ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី និងរដ្ឋមន្ត្រីការបរទេស និងសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានចូលរួមកិច្ចប្រជុំត្រីភាគី ជាមួយឯកឧត្តម វ៉ាង យី រដ្ឋមន្ត្រីការបរទេស នៃសាធារណរដ្ឋប្រជាមានិតចិន និង ឯកឧត្តម សីហៈសក្តិ ភួងកេតកែវ រដ្ឋមន្ត្រីការបរទេសនៃព្រះរាជាណាចក្រថៃ នៅខេត្តយូណាន ប្រទេសចិន។ #dolynews
សម្តេចមហាធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្រ្តីនៃកម្ពុជា បានប្រាប់ទៅជនរួមជាតិតថា ខ្សែព្រំដែនអន្តរជាតិរវាងកម្ពុជា និង ថៃនៅតែត្រូវបានកំណត់ដោយសន្ធិសញ្ញា និងអនុសញ្ញាដែលមានស្រាប់ ហើយកម្ពុជានៅតែរក្សាបានពេញលេញនូវសិទ្ធិក្នុងការដោះស្រាយបញ្ហាព្រំដែននេះជាមួយនឹងភាគីថៃ អនុលោមតាមច្បាប់អន្តរជាតិ, សន្ធិសញ្ញា, អនុសញ្ញា និង យន្តការទ្វេភាគី ទាំងឡាយដែលមានជាធរមាន បើទោះបច្ចុប្បន្នកម្ពុ ជានិងថៃមានកិច្ចព្រមព្រៀងបទឈប់បាញ់បន្ទាន់នៅនឹងកន្លែងក្តី។
សម្តេចមហាធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្រ្តីនៃកម្ពុជា បានប្រាប់ទៅជនរួមជាតិតថា ខ្សែព្រំដែនអន្តរជាតិរវាងកម្ពុជា និង ថៃនៅតែត្រូវបានកំណត់ដោយសន្ធិសញ្ញា និងអនុសញ្ញាដែលមានស្រាប់ ហើយកម្ពុជានៅតែរក្សាបានពេញលេញនូវសិទ្ធិក្នុងការដោះស្រាយបញ្ហាព្រំដែននេះជាមួយនឹងភាគីថៃ អនុលោមតាមច្បាប់អន្តរជាតិ, សន្ធិសញ្ញា, អនុសញ្ញា និង យន្តការទ្វេភាគី ទាំងឡាយដែលមានជាធរមាន បើទោះបច្ចុប្បន្នកម្ពុ ជានិងថៃមានកិច្ចព្រមព្រៀងបទឈប់បាញ់បន្ទាន់នៅនឹងកន្លែងក្តី។ #dolynews
ប្រទេសចិនប្តេជ្ញាបន្តជំរុញការប្រើប្រាស់ក្នុងស្រុក និងការបើកចំហកម្រិតខ្ពស់ ហើយនឹងដើរតួនាទីជាកម្លាំងស្ថិរភាពសម្រាប់កំណើនសេដ្ឋកិច្ចសកល