នាព្រឹកថ្ងៃទី២៧ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥នេះ ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ជួន ណារិន្ទ នៅស្នងការដ្ឋាននគរបាលរាជធានីភ្នំពេញ បានបើកកិច្ចប្រជុំផ្សព្វផ្សាយអនុក្រិត្យស្តីពី ឯកសណ្ឋាន សញ្ញាសម្គាល់ និងទង់នគរបាលជាតិកម្ពុជា និងប្រជុំបូកសរុបវាយតម្លៃសភាពការណ៍បទល្មើស និងលទ្ធផលប្រតិបត្តិការរក្សាសន្តិសុខ សណ្តាប់ធ្នាប់សង្គម ប្រចាំខែវិច្ឆិកា លើកទិសដៅការងារ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៥ ។
កិច្ចប្រជុំនេះ ធ្វើឡើងក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ជួន ណារិន្ទ អគ្គស្នងការរងនគរបាលជាតិ និងជាស្នងការនគរបាលរាជធានីភ្នំពេញ និងដោយមានការចូលរួមពីលោក-លោកស្រីស្នងការរង លោកអនុប្រធានផែន លោក-លោកស្រីនាយការិយាល័យជំនាញទាំង៣៣ លោកអធិការនគរបាលខណ្ឌទាំង១៤ លោក-លោកស្រី ក្រុមជំនួយការ និងមន្ត្រីពាក់ព័ន្ធមួយចំនួនទៀតផងដែរ ។ ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ឯក ជួន ណារិន្ទ បានណែនាំដល់កម្លាំងសមត្ថកិច្ចទាំងអស់ ពិសេសអធិការនគរបាលខណ្ឌទាំង១៤ បន្តការខិតខំបំពេញភារកិច្ចគ្រប់ផ្នែក គ្រប់ជំនាញ អនុវត្តវិធានការបង្ការទប់ស្កាត់ និងបង្រ្កាបបទល្មើសគ្រប់ប្រភេទមានប្រសិទ្ធភាពខ្ពស់ ដែលនាំឲ្យបទល្មើសមានការថយចុះ ។ បន្តក្តាប់សភាពការណ៍បទល្មើស…
លោកវរសេនីយ៍ត្រី ហង្ស ឡែម នាយប៉ុស្តិ៍នគរបាលរដ្ឋបាលសាលាវិស័យ នៃអធិការដ្ឋាននគរបាលស្រុកប្រាសាទបល្ល័ង្ក ខេត្តកំពង់ធំ បានប្រកាសប្តេជ្ញាចិត្តខ្ពស់ ផ្តល់សេវាធ្វើសៀវភៅស្នាក់នៅជូនប្រជាពលរដ្ឋក្នុងមូលដ្ឋានរបស់លោក ប្រកបដោយប្រសិទ្ធភាព និងឆាប់រហ័ស ពោលគឺជាទូទៅត្រឹមតែមួយថ្ងៃប៉ុណ្ណោះ ឬយឺតបំផុតលើសបន្តិចបន្តួច សៀវភៅស្នាក់នៅនឹងបានដល់ដៃពលរដ្ឋហើយ ខណៈច្បាប់បានកំណត់យូរបំផុតដល់១០ថ្ងៃឯណោះ បើពលរដ្ឋមានឯកសារគ្រប់។ នេះបើតាមការថ្លែងរបស់លោកនាយប៉ុស្តិ៍ មកកាន់មន្ត្រីព័ត៌មាន នៃក្រុមអ្នកនាំពាក្យក្រសួងមហាផ្ទៃ។ ដើមចមនាំឱ្យមន្រី្តព័ត៌មាន នៃក្រុមអ្នកនាំពាក្យក្រសួងមហាផ្ទៃ ទំនាក់ទំនងទៅកាន់នាយប៉ុស្តិ៍សាលាវិស័យ គឺដោយសារហ្វេសប៊ុកផ្លូវការរបស់ប៉ុស្តិ៍នគរបាលរដ្ឋបាលសាលាវិស័យ បានបង្ហោះសារមួយជាសារធារណៈ ស្តីពីការផ្តល់សេវាសៀវភៅស្នាក់នៅជូនពលរដ្ឋក្នុងមូលដ្ឋាន ដោយប្រើរយៈពេលលឿនបំផុត ពោលគឺត្រឹមតែមួយថ្ងៃ ឬលើសនេះបន្តិចបន្តួចប៉ុណ្ណោះ។ សារនោះត្រូវបានចែករំលែកពាសពេញបណ្តាញសង្គម រហូតមានបណ្តាសារព័ត៌មាន…
នាព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ទី27 ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ2025នេះ ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ បានអញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំស្តាប់របាយការណ៍ស្តីពីវឌ្ឍនភាពការងារ និងសមិទ្ធផលថ្មីៗ រយៈពេល 2 ឆ្នាំ របស់អគ្គនាយកដ្ឋានអត្តសញ្ញាណកម្ម នៅសាលប្រជុំទីស្តីការក្រសួងមហាផ្ទៃ។
នាព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ទី27 ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ2025នេះ ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ បានអញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំស្តាប់របាយការណ៍ស្តីពីវឌ្ឍនភាពការងារ និងសមិទ្ធផលថ្មីៗ រយៈពេល 2 ឆ្នាំ របស់អគ្គនាយកដ្ឋានអត្តសញ្ញាណកម្ម នៅសាលប្រជុំទីស្តីការក្រសួងមហាផ្ទៃ។ #dolynews
នារសៀលថ្ងៃអង្គារ ទី25 ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ2025នេះ ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ បានអញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំត្រួតពិនិត្យលើការងារដោះស្រាយបណ្តឹងអន្តរាគមន៍នានា ពាក់ព័ន្ធនឹងអំពើឆបោកតាមប្រព័ន្ធបច្ចេកវិទ្យា នៅសាលប្រជុំវរជ័យ នៃទីស្តីការក្រសួងមហាផ្ទៃ។
នារសៀលថ្ងៃអង្គារ ទី25 ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ2025នេះ ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ បានអញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំត្រួតពិនិត្យលើការងារដោះស្រាយបណ្តឹងអន្តរាគមន៍នានា ពាក់ព័ន្ធនឹងអំពើឆបោកតាមប្រព័ន្ធបច្ចេកវិទ្យា នៅសាលប្រជុំវរជ័យ នៃទីស្តីការក្រសួងមហាផ្ទៃ។ #dolynews
បទវិភាគ៖ប្រទេសចិននឹងក្លាយជាកម្លាំងចលករបន្ថែមលើ “កម្លាំង សកលខាងត្បូង” កាន់តែច្រើនដល់ការអភិវឌ្ឍប្រទេសG20 និងអភិបាលកិច្ចសេដ្ឋកិច្ចសកល
“ប្រារព្ធធ្វើឡើង​ជា​លើក​ដំបូង​នៅទ្វីប​អាហ្វ្រិក​” “ដែលផ្តោតសំខាន់​ទៅលើ​ប្រធាន​បទ​ស្តីពីសលកលខាង​ត្បូង​” “អំពាវនាវ​ឱ្យ​សាមគ្គីភាពគ្នា​ ដើម្បីឆ្លើយតបបញ្ហាប្រឈម” ។ល។ នាថ្ងៃទី​២៣ ខែ​វិច្ឆិកា តាម​ម៉ោងក្នុង​តំបន់ កិច្ចប្រជុំកំពូល​ក្រុមប្រទេស​ G20​ លើក​ទី២០​ បាន​បិទសម័យអង្គប្រជុំ​នៅក្រុង​ចូហានណេសប៊ឺក ប្រទេស​អាហ្វ្រិកខាងត្បូ​ង។ ក្នុង​អំឡុង​កិច្ច​ប្រជុំ​កំពូល​ លោក Li Qiang នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​ចិន​បានថ្លែង​សុន្ទរកថា ដោយ​​គូសបញ្ជាក់​ថា​ គួរ​សាមគ្គីភាព និងធ្វើកិច្ចសហប្រតិបតិ្តការដើម្បី​ឆ្លើយតប​នឹង​ភាពទន់​ខ្សោយនៃការ​ងើ​បឡើង​វិញ​ ​របស់​សេដ្ឋកិច្ច​សកល​ ការ​ខ្វែង​គំនិត​ ទំនាស់ ​និង​ផលលំបាកក្នុង​អភិបាល​កិច្ច ។ គួរបញ្ជាក់​ផងដែរថា នៅថ្ងៃ​បើក​កិច្ច​ប្រជុំ​កំពូលនេះ​ ក៏បាន​ចេញសេចក្តីថ្លែងការ​ណ៍រួម​…
សេចក្តីប្រកាសព័ត៌មាន ស្តីពី លទ្ធផលជំនួបរវាងឯកឧត្តម កែវ រ៉េមី ទេសរដ្ឋមន្រ្តី និងប្រធានគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា អញ្ជើញជួបជាមួយ ឯកឧត្តម Natalius Pigai រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងសិទ្ធិមនុស្ស នៃសាធារណរដ្ឋឥណ្ឌូណេស៊ី។
សេចក្តីប្រកាសព័ត៌មាន ស្តីពី លទ្ធផលជំនួបរវាងឯកឧត្តម កែវ រ៉េមី ទេសរដ្ឋមន្រ្តី និងប្រធានគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា អញ្ជើញជួបជាមួយ ឯកឧត្តម Natalius Pigai រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងសិទ្ធិមនុស្ស នៃសាធារណរដ្ឋឥណ្ឌូណេស៊ី។ #dolynews
ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា កៀរគរធនាគារនិងគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ សហការជាមួយសមត្ថកិច្ច ដើម្បីបង្ក្រាបបទល្មើសឆបោកតាមទូរសព្ទ និងមធ្យោបាយទំនាក់ទំនងសង្គម!
ពីវេទិកាធិបតីនៃពិធីបិទសិក្ខាសាលាពិគ្រោះយោបល់ថ្នាក់ជាតិ លើសេចក្តីព្រាងផែនការយុទ្ធសាស្ត្រជាតិស្តីពីអត្តសញ្ញាណកម្ម ដំណាក់កាលទី២ (២០២៦-២០៣៥) នៅសណ្ឋាគារ សាន់ & ម៉ូន រីវើសាយ នារសៀលថ្ងៃទី២៤ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥នេះ ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ បានមានប្រសាសន៍ផ្ដល់សារសំខាន់ និងចាត់ទុកជាកិច្ចការចាំបាច់ ដែលធនាគារ និងគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុ នៅកម្ពុជា ត្រូវសហការជាមួយអាជ្ញាធរមានសមត្ថកិច្ច ដើម្បីរួមគ្នាបង្ការទប់ស្កាត់ និងបង្ក្រាបបទល្មើសឆបោកតាមមធ្យោបាយទំនាក់ទំនងទូរសព្ទ និងបណ្ដាញទំនាក់ទំនងសង្គម។ នៅពេលកំពុងថ្លែងអំពីវត្តមានតំណាងធនាគារ និងគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុក្នុងសិក្ខាសាលានេះ ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី…
នាព្រឹកថ្ងៃចន្ទ ទី24 ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ2025នេះ ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ បានអញ្ជើញចូលរួមពិធីបញ្ចុះសពឯកឧត្តម នុត សាអាន ប្រធានគណៈកម្មាធិការជាតិប្រឆាំងទារុណកម្ម ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់សម្តេចក្រឡាហោម ស ខេង ឧត្តមប្រឹក្សាផ្ទាល់ព្រះមហាក្សត្រ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា នៅភូមិសិត្បូ សង្កាត់សិត្បូ ក្រុងតាខ្មៅ ខេត្តកណ្តាល។
នាព្រឹកថ្ងៃចន្ទ ទី24 ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ2025នេះ ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ បានអញ្ជើញចូលរួមពិធីបញ្ចុះសពឯកឧត្តម នុត សាអាន ប្រធានគណៈកម្មាធិការជាតិប្រឆាំងទារុណកម្ម ក្រោមអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់សម្តេចក្រឡាហោម ស ខេង ឧត្តមប្រឹក្សាផ្ទាល់ព្រះមហាក្សត្រ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា នៅភូមិសិត្បូ សង្កាត់សិត្បូ ក្រុងតាខ្មៅ ខេត្តកណ្តាល។ #dolynews
សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្រ្តីនៃកម្ពុជា គម្រោងអភិវឌ្ឍន៍ទំនប់អាងទឹកលេខ២ អាចមានសមត្ថភាពស្តុកទឹកបានប្រមាណ​ ៨៦០លានម៉ែត្រគូប នឹងក្លាយជាអាងស្តុកទឹកដែលធំជាងគេនៅកម្ពុជា​ មានទីតាំងស្ថិតនៅលើស្ទឹងប្រម៉ោយ ក្នុងឃុំរកាត ស្រុកភ្នំក្រវាញ ខេត្តពោធិ៍សាត់។