សេចក្តីថ្លែងការណ៍ របស់រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ដោយមានការព្រួយបារម្ភយ៉ាងខ្លាំងចំពោះសេចក្តីរាយការណ៍តាមប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយជាច្រើនដកស្រង់សំដីរបស់ថ្នាក់ដឹកនាំថៃ ដែលបង្ហាញថាប្រទេសថៃបានផ្អាកការអនុវត្តនូវសេចក្តីថ្លែងការណ៍រួមរវាងនាយករដ្ឋមន្ត្រីកម្ពុជា និងថៃ ដែលត្រូវបានចុះហត្ថលេខា ដោយមានវត្តមានរបស់ឯកឧត្តម ដូណាល់ ត្រាំ ប្រធានាធិបតីសហរដ្ឋអាមេរិក និង ឯកឧត្តម អាន់វ៉ា អ៊ីប្រាហ៊ីម នាយករដ្ឋមន្ត្រីម៉ាឡេស៊ី ជាប្រធានអាស៊ាន ធ្វើជាសាក្សី នៅទីក្រុងគូឡាឡាំពួ ប្រទេសម៉ាឡេស៊ី នាថ្ងៃទី26 ខែតុលា ឆ្នាំ2025នេះ រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា បដិសេធយ៉ាងដាច់អហង្ការចំពោះរាល់ការចោទប្រកាន់របស់ប្រទេសថៃ ថាកម្ពុជាបានដាក់មីនថ្មី នៅតាមព្រំដែនជាមួយប្រទេសថៃ។ #dolynews
ប្រមុខក្រសួងមហាផ្ទៃកម្ពុជា និងប្រមុខការទូតកូរ៉េ ជួបពិភាក្សា និងធ្វើជាអធិបតីនៃពិធីចុះ MOU រវាងអគ្គស្នងការនគរបាល
កិច្ចសហប្រតិបត្តិការកម្ពុជា-កូរ៉េ ក្នុងវិស័យសន្តិសុខ បានបោះជំហានទៅមុខប្រកបដោយទំនុកចិត្ត និងភាពប្រាកដនិយម។ នារសៀលថ្ងៃទី១០ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្ដមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ បានទទួលជួបពិភាក្សាការងារជាមួយឯកឧត្តម ចូ ហ្យន់ (Cho Hyun) រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងការបរទេស នៃសាធារណរដ្ឋកូរ៉េ នៅទីស្ដីការក្រសួងមហាផ្ទៃ។ ឯកឧត្ដមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា និង ឯកឧត្តម Cho Hyun បានវាយតម្លៃខ្ពស់ ចំពោះទំនាក់ទំនងដ៏ល្អ…
នារសៀលថ្ងៃចន្ទ ទី10 ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ2025នេះ ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ និងឯកឧត្តម ចូ ហ្យន់ (Cho Hyun) រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការបរទេស នៃសាធារណរដ្ឋកូរ៉េ បានអញ្ជើញជាអធិបតីពិធីចុះហត្ថលេខាលើអនុស្សរណៈ នៃការយោគយល់គ្នារវាងអគ្គស្នងការដ្ឋាននគរបាលជាតិ និងទីភ្នាក់ងារនគរបាលជាតិកូរ៉េ ស្តីពី”ការបង្កើតក្រុមការងាររួមកម្ពុជា-កូរ៉េ សម្រាប់ពលរដ្ឋកូរ៉េ” នៅសាលប្រជុំរាជធានីភ្នំពេញ នៃទីស្តីការក្រសួងមហាផ្ទៃ។
នារសៀលថ្ងៃចន្ទ ទី10 ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ2025នេះ ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ និងឯកឧត្តម ចូ ហ្យន់ (Cho Hyun) រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការបរទេស នៃសាធារណរដ្ឋកូរ៉េ បានអញ្ជើញជាអធិបតីពិធីចុះហត្ថលេខាលើអនុស្សរណៈ នៃការយោគយល់គ្នារវាងអគ្គស្នងការដ្ឋាននគរបាលជាតិ និងទីភ្នាក់ងារនគរបាលជាតិកូរ៉េ ស្តីពី”ការបង្កើតក្រុមការងាររួមកម្ពុជា-កូរ៉េ សម្រាប់ពលរដ្ឋកូរ៉េ” នៅសាលប្រជុំរាជធានីភ្នំពេញ នៃទីស្តីការក្រសួងមហាផ្ទៃ។ #dolynews
នារសៀលថ្ងៃចន្ទ ទី10 ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ2025នេះ ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ បានទទួលជួបពិភាក្សាការងារជាមួយឯកឧត្តម ចូ ហ្យន់ (Cho Hyun) រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការបរទេស នៃសាធារណរដ្ឋកូរ៉េ និងគណៈប្រតិភូជាន់ខ្ពស់ នៅសាលទទួលភ្ញៀវអន្តរជាតិ នៃទីស្តីការក្រសួងមហាផ្ទៃ។
នារសៀលថ្ងៃចន្ទ ទី10 ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ2025នេះ ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ បានទទួលជួបពិភាក្សាការងារជាមួយឯកឧត្តម ចូ ហ្យន់ (Cho Hyun) រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការបរទេស នៃសាធារណរដ្ឋកូរ៉េ និងគណៈប្រតិភូជាន់ខ្ពស់ នៅសាលទទួលភ្ញៀវអន្តរជាតិ នៃទីស្តីការក្រសួងមហាផ្ទៃ។ #dolynews
នាព្រឹកថ្ងៃទី10 ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ2025នេះ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃកម្ពុជា បានអនុញ្ញាតឱ្យលោក Cho Hyun រដ្ឋមន្ត្រីការបរទេសកូរ៉េខាងត្បូង ចូលជួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ នៅវិមានសន្តិភាព៕
នាព្រឹកថ្ងៃទី10 ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ2025នេះ សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃកម្ពុជា បានអនុញ្ញាតឱ្យលោក Cho Hyun រដ្ឋមន្ត្រីការបរទេសកូរ៉េខាងត្បូង ចូលជួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ នៅវិមានសន្តិភាព៕ #dolynews
លោក​Xi Jinping ជួបសន្ទនាជាមួយ​លោកស្រី Kirsty Coventry ប្រធានគណៈកម្មាធិការ​អូឡាំពិក​អន្តរជាតិ​និងលោក Bach ​ប្រធានកិត្តិយសពេញ​មួយជីវិត
រសៀលថ្ងៃទី ​៩ ខែវិច្ឆិកា ​លោក​Xi Jinping​ប្រធានរដ្ឋ​ចិន​បាន​ជួបសន្ទនាជាមួយលោកស្រី Kirsty Coventry​ ប្រធានគណៈកម្មាធិការ​អូឡាំពិក​អន្តរជាតិ​និងលោក Bach ​ប្រធានកិត្តិយសពេញ​មួយជីវិត​ ដែល​អញើ្ជញ​ចូលរួមពិធី​​បើក​ការ​ប្រកួតកីឡាជាតិ​ចិន​​លើកទី​១៥​នៅ​មជ្ឈមណ្ឌល​សន្និបាត​អន្តរជាតិ ​Baiyun​ ក្រុង​ Guangzhou ប្រទេស​ចិន​។ លោក ​​Xi Jinping បាន​លើកឡើងថា​​ ​ការ​ប្រកួតកីឡាជាតិ​ចិន​​​ជា​ការប្រកួត​កីឡា​ចម្រុះ​ដែល​មានទ្រង់ទ្រាយ​ធំបំផុត​និងកម្រិតខ្ពស់​បំផុត​របស់​ប្រទេស​ចិន។​ការ​ប្រកួតកីឡា​លើក​នេះ​ត្រូវ​រួម​គ្នា​រៀបចំ​ដោយ​តំបន់ទាំង​៣ ​គឺ​ ​ក្វាងទុង​ ​ហុងកុង​និង​ម៉ាកាវ ​។ ​មហាតំបន់ឈូងសមុទ្រ​ក្វាងទុង ហុងកុងនិងម៉ាកាវ​ជា​តំបន់​មួយ​ក្នុងចំណោម​តំបន់​ដែល​មាន​កម្រិត​បើកចំហខ្ពស់​បំផុត​​និងមានសេដ្ឋកិច្ចយ៉ាង​រស់រវើកបំផុតនៅក្នុងប្រទេសចិន។​ ការ​ជំរុញ​ការ​កសាង​មហាតំបន់ឈូងសមុទ្រ​ក្វាងទុង ហុងកុងនិងម៉ាកាវ​​ គឺ​ដើម្បីបង្កើតជា​មូល​ដ្ឋាន​​គាំទ្រ​យុទ្ធសាស្ត្រ​សម្រាប់​និម្មាបនកម្ម​អភិវឌ្ឍន៍​ថ្មី​របស់ប្រទេសចិន…
ប្រតិបត្តិការ ២ទីតាំងនៅបាវិត ឃាត់ខ្លួនជនពាក់ព័ន្ធ Online Scams ជាង ៦០០នាក់! លោក ទូច សុឃៈ ចាត់ទុកលទ្ធផលនេះជាទឡ្ហីករណ៍ នៃភាពប្រាកដនិយមរបស់កម្ពុជា!