សេចក្តីជូនដំណឹង រាជរដ្ឋាភិបាល ចេញអនុក្រឹត្យស្ដីពីការគ្រប់គ្រងសន្ដិសុខសុវត្ថិភាព តាមទីតាំងរស់នៅប្រមូលផ្ដុំ!
សេចក្តីជូនដំណឹង រាជរដ្ឋាភិបាល ចេញអនុក្រឹត្យស្ដីពីការគ្រប់គ្រងសន្ដិសុខសុវត្ថិភាព តាមទីតាំងរស់នៅប្រមូលផ្ដុំ! #dolynews
English below] មានជនភៀសសឹក​​ ១៦.៧៥៦នាក់បន្ថែមទៀត បាន​​បន្ត​វិលត្រឡប់​ទៅលំនៅឋានវិញ។ ដូច្នេះ ​​មកដល់ពេលនេះ មានជនភៀសសឹកសរុបប្រមា​ណ ​៤សែន ​៦ម៉ឺននាក់ បានវិលត្រឡប់ទៅលំនៅឋានវិញ ក្នុងចំណោមជនភៀសសឹក​​សរុបជាង ៦សែន ៤ម៉ឺន​នាក់។ មានជនភៀសសឹកចំនួន ​​១៨៦.៧៦០នាក់​ បន្តស្នាក់នៅជំរំ។
[ An additional 16,756 displaced persons returned to their homes. Therefore, as of now, out of a total of more than 640,000 displaced persons, approximately 460,000 people have returned to…
នាព្រឹកថ្ងៃពុធ ទី7 ខែមករា ឆ្នាំ2026នេះ ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ បានអញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពិនិត្យដោះស្រាយជូនជនភៀសសឹក ក្នុងខេត្តបន្ទាយមានជ័យ នៅសាលប្រជុំសាលាខេត្តបន្ទាយមានជ័យ។
នាព្រឹកថ្ងៃពុធ ទី7 ខែមករា ឆ្នាំ2026នេះ ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ បានអញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំពិនិត្យដោះស្រាយជូនជនភៀសសឹក ក្នុងខេត្តបន្ទាយមានជ័យ នៅសាលប្រជុំសាលាខេត្តបន្ទាយមានជ័យ។ #dolynews
សារលិខិតរបស់សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានព្រឹទ្ធសភា នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ប្រធានគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា ក្នុងឱកាសរំឭកខួបទី៤47 នៃទិវាជ័យជម្នះ 7មករា ។
សារលិខិតរបស់សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានព្រឹទ្ធសភា នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ប្រធានគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា ក្នុងឱកាសរំឭកខួបទី៤47 នៃទិវាជ័យជម្នះ 7មករា ។ #dolynews
នាព្រឹកថ្ងៃអង្គារ ទី6 ខែមករា ឆ្នាំ2026នេះ ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ បានអញ្ជើញដឹកនាំកិច្ចប្រជុំតាមដានវឌ្ឍនភាពការងារបង្ក្រាបបទល្មើសឆបោកតាមប្រព័ន្ធបច្ចេកវិទ្យា (Online Scams) នៅសាលប្រជុំទីស្តីការក្រសួងមហាផ្ទៃ និងតាមប្រព័ន្ធវីដេអូហ៊្សូម។ #dolynews
ក្រសួងមហាផ្ទៃ ចេញសេចក្ដីប្រកាសបដិសេធការផ្សព្វផ្សាយមួយចំនួនរបស់ថៃថា “ទាហានជើងទឹកថៃរឹបអូសឃ្លាំងសព្វាវុធកម្ពុជា ក្នុងអគារកាស៊ីណូថ្មដា” ខណៈដែលការពិត គឺទីតាំងនោះជា “ប៉ុស្តិ៍នគរបាលការពារព្រំដែនគោក ច្រកផ្លូវ56” ដែលស្ថិតក្នុងដែនអធិបតេយ្យកម្ពុជា។ #dolynews
សេចក្តីប្រកាសព័ត៌មាន របស់ក្រសួងធនធានទឹក និងឧតុនិយម ជូនដំណឹងស្តីពីស្ថានភាពធាតុអាកាសចុះត្រជាក់ ចាប់ពីថ្ងៃទី7 ដល់ថ្ងៃទី15 ខែមករា ឆ្នាំ2026នេះ។
សេចក្តីប្រកាសព័ត៌មាន របស់ក្រសួងធនធានទឹក និងឧតុនិយម ជូនដំណឹងស្តីពីស្ថានភាពធាតុអាកាសចុះត្រជាក់ ចាប់ពីថ្ងៃទី7 ដល់ថ្ងៃទី15 ខែមករា ឆ្នាំ2026នេះ។ #dolynews
នាថ្ងៃទី5 ខែមករា ឆ្នាំ2026នេះ ឧត្តមនាវីឯក ទៀ សុខា មេបញ្ជាការកងទ័ពជើងទឹក អនុប្រធានប្រចាំការ និងជាអគ្គលេខាធិការ នៃគណៈកម្មាធិការជាតិសន្តិសុខលម្ហសមុទ្រ បានដឹកនាំកិច្ចប្រជុំឆ្លងសេចក្តីព្រាងរបាយការណ៍បូកសរុបលទ្ធផលការងារ ឆ្នាំ2025 ទិសដៅអនុវត្តការងារឆ្នាំ2026 របស់កងទ័ពជើងទឹក។ #dolynews
នព្រឹកថ្ងៃចន្ទ ទី5 ខែមករា ឆ្នាំ226នេះ ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ និងជាប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋានខេត្តព្រៃវែង បានអញ្ជើញជាអធិបតីកម្មវិធី “រត់ចម្ងាយ5គីឡូម៉ែត្រ ក្នុងព្រឹត្តិការណ៍ប្រកួតកីឡាមហាជន ដណ្តើមពានរង្វាន់ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ដើម្បីអបអរសាទរទិវាជ័យជម្នះ 7មករា ខួបលើកទី47 (7 មករា 1979 -7មករា 2026) នៅបរិវេណមុខសាលាខេត្តព្រៃវែង។
នព្រឹកថ្ងៃចន្ទ ទី5 ខែមករា ឆ្នាំ226នេះ ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងមហាផ្ទៃ និងជាប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋានខេត្តព្រៃវែង បានអញ្ជើញជាអធិបតីកម្មវិធី “រត់ចម្ងាយ5គីឡូម៉ែត្រ ក្នុងព្រឹត្តិការណ៍ប្រកួតកីឡាមហាជន ដណ្តើមពានរង្វាន់ឯកឧត្តមអភិសន្តិបណ្ឌិត ស សុខា ដើម្បីអបអរសាទរទិវាជ័យជម្នះ 7មករា ខួបលើកទី47 (7 មករា 1979 -7មករា 2026) នៅបរិវេណមុខសាលាខេត្តព្រៃវែង។ #dolynews